ستاره دهید

به دلیل بالا بودن قیمت قطعات یدکی اصلی و هزینه های تعمیرات و همچنین خسارت های بعضا جبران ناپذیر ناشی از خرابی دیزل ژنراتور ها , پیشگیری از خرابی آنها و انجام سرویس های دوره ای منظم از اهمیت زیادی برخوردار است . شرکت ها و کارخانه جات و ارگانهایی که اقدام به خرید دیزل ژنراتور میکنند حتما باید هنگام خرید بسته به نوع و قدرت موتور چند نفر از پرسنل خود را جهت آموزش اوپراتوری معرفی کرده یا در صورت عدم وجود نیروی فنی حتما با افراد متخصص جهت عقد قرارداد سرویس دوره ای همکاری کنند . سرویس های دیزل ژنراتور به شرح زیر میباشد:

  1. سرویس اولیه : سرویس اولیه معمولا باید در اولین ۵۰ ساعت کاری دستگاه انجام شود و شامل تعویض روغن , تعویض فیلتر روغن , تعویض فیلتر سوخت و آچارکشی میباشد
  2. سرویس های دوره ای : مدت زمان ما بین سرویس های دوره ای با توجه به کیفیت مواد مصرفی از جمله روغن و فیلتر ها متغیر است . طبق وورک شاپ اکثر دستگاه های موجود در ایران زمان تعویض روغن استاندارد ۱۵۰ ساعت و زمان تعویض فیلتر های روغن و سوخت ۳۰۰ ساعت و زمان تعویض فیلتر هوا ۱۰۰۰ ساعت میباشد .
  3. اوورهال های برنامه ریزی شده در وورک شاپ موتور: مقابله با عیوب کوچک قطعا از بروز عیب ها و خرابی های پرهزینه جلوگیری خواهد کرد . لذا تمامی تولید کنندگان با توجه به آلیاژ مصرفی در تولید قطعات خود ساعت های کاری معینی را برای هر قطعه جهت انجام اوورهال در نظر گرفته اند . اوورهال ها معمولا از ۶۰۰۰ ساعت شروع میشوند . قطعاتی که شامل اوورهال میشوند عبارت اند از : بوش ورینگ و پیستون , میل لنگ و میل سوپاپ و یاتاقان ها , یونیت انژکتور ها , سوپاپ ها و واشربندی موتور .

در صورت عدم انجام سرویس های دوره ای و اوورهال ها و یا ضعف اپراتور در رسیدگی به موتور , دستگاه نیاز به تعمیرات پیدا میکند . هر دیزل ژنراتور دارای چهار بخش اصلی است . موتور دیزلی , ژنراتور , شاسی و متعلقات و سیستم حفاظتی و کنترلی

وجود یک نقص فنی کوچک در هر یک از این چهار قسمت و عدم رفع آن میتواند موجب بروز معایب بزرگتر و تحمیل هزینه های تعمیراتی شود . لذا باید هر گونه صدای نا متعارف یا نشت چند قطره روغن یا سوخت یا شل بودن یک مهره کاملا جدی گرفت شود . به دلیل وجود طیف گسترده انواع موتورهای دیزلی و ژنراتور ها و شرکت های کوپله کننده امکان بازگو کردن تمام عیوب دستگاه ها وجود ندارد . لذا سعی میشود یک دید کلی از عیوب شایع در تمام دستگاه ها ارائه شود .

ایرادات مربوط به موتورهای دیزلی :

الف : دستگاه استارت میخورد ولی روشن نمیشود .

در اغلب دستگاه های دیزل ژنراتور عملکرد روشن و خاموش شدن توسط فرمان مکانیکی یک شیر سوخت انجام میشود قبل از هر کاری باید از عملکرد صحیح شیر سوخت اطمینان حاصل کرد . تمامی دستگاه های دیزلی دارای یک پمپ سوخت اولیه جهت رساندن سوخت از منبع اصلی به پمپ فارسونگا یا کامان ریل هستند . در مرحله اول باید مطمئن شوید که سوخت درون منبع کافی باشد و در مرحله دوم باید تمامی لوله های ارتباطی بین منبع و پمپ چک شود . هر گونه نشت هوا و پارگی در لوله ها و شلنگ ها میتواند موجب مختل شدن کار پمپ سوخت شود . در صورتی که تمامی لوله ها و شلنگ ها سالم باشد باید چک شود که سوخت به پمپ فرسونگا میرسد . درصورتی که سوخت به پمپ فارسونگا نرسید , پمپ سوخت خراب است . در صورتی که سوخت به ورودی پمپ فارسونگا میرسید باید خروجی پمپ فارسونگا چک شود . تمامی پمپ های فارسونگا به تعداد سیلندرهای دستگاه خروجی دارند . باید تمام لوله های خروجی از قسمت اتصال به سوزن انژکتور باز شده و پاشش سوخت هنگام استارت رئویت شود و در صورت نیاز هواگیری شئد . در صورتی که پاشش وجود نداشت یا خیلی ضفیف بود ایراد از پمپ فاسونگا میباشد . در موتورهایی که از سیستم کامان ریل و یونیت انژکتور استفاده میکنند باید فشار سوخت روی کامان ریل و پمپ فشارساز قبل از کامان ریل چک شوند . در صورتی که فشار سوخت تا قبل از سوزن ها یا یونیت های انژکتور خوب بود باید سوزن ها باز و تست شوند. لازم به ذکر است در موتورهایی که از سیستم سوخت رسانی برقی استفاده میکنند باید تمامی مراحل عیب یابی توسط دستگاه دیاگنوستیک انجام شود .

در این گونه موتو ها عدم عملکرد هر یونیت انژکتور در تایم خود یا خرابی سنسور دور سنج یا خرابی اکشیتور و گاورنر و یا رسوب گرفتگیه سرسوزن ها ممکن است اجازه روشن شدن دستگاه را ندهد .

در صورتی که هیچ گونه ایرادی در مسیر سوخت رسانی مشاهده نشد اشکال دستگاه میتواند به دلایلی از قبیل : پایین بودن ولتاژ باطری و در نتیجه ضعیف بودن قدرت استارت جهت ایجاد احتراق , بی کیفیت بودن سوخت یا وجود آب در سوخت , خرابی رینگ و پیستون و پایین بودن فشار کمپرس , بسته بودن مسیر هوا و یا ایرادات مکانیکی باشد .

ب : دستگاه روشن میشود ولی دور آن پایین است یا نوسان دارد:

گیر کردن شانه گاز پمپ فارسونگا , خرابی سنسور پیکاپ یا گاورنر یا اکشیتور , از تنظیم خارج شدن ECU و ایرادات مکانیکی ممکن است موجب این مشکل شود که جهت رفع آن باید به نیروی متخصص مراجعه کرد .

ج : دستگاه روشن میشود ولی زیر بار خاموش میشود :

وجود اشکالاتی از قبیل : اتصالی در مدار خروجی ژنراتور , عدم کارکرد صحیح گاورنرو اکشیتور , کثیفی یا گرفتگیه مسیر سوخت رسانی , فرسودگیه بوش و رینگ و پیستون و ایرادات مکانیکی دیگر میتواند موجب بروز این اشکال شود .

د : موتور دود سیاه میکند :

زیاد بودن سوخت , کثیف بودن فیلتر هوا , سفت بودن یا لقی فیلر سوپاپ ها ,کامل بسته نشدن سوپاپ دود یا خرابی سوزن انژکتور میتواند موجب خروج دود سیاه از اگزوز شود

ه : موتور دود سفید یا آبی میکند :

روغن سوزی موتور یا خرابی رینگ و پیستون یا پایین بودن کمپرس موتور و خرابی سوپاپ میتواند موجب خروج دود سفید از اگزوز موتور شود .

ایرادات مربوط به ژنراتور :

الف : ولتاژ دستگاه از حد نرمال کمتر یا بیشتر است .

خرابی یا از تنظیم خارج شدن AVR ( ولتاژ رگلاتور ) موجب خارج شدن ولتاژ از حد تثبیت شده میشود

ب : ولتاژ ژنراتور صفر ولت است .

در صورت سوختن ولتاژ رگلاتور یا پل دیود و همچنین سوختن سیم پیچ تحریک یا از دست رفتن خاصیت القایی هسته ژنراتور ولتاژ تولیدی آن صفر خواهد بود .

ج : افت ولتاژ ژنراتور زیر بار .

در صورت نیم سوز بودن سیم پیچ تحریک یا استاتور یا روتور و همچنین وجود اتصالی در مدار خروجی ولتاژ ژنراتور افت خواهد کرد .

ایرادات مربوط به سیستم کنترلی و حفاظتی

برخی ایرادات از قبیل خرابی سنسور ها خرابی قطعات برقی مثل پمپ سوخت و استارت و دینام خرابی برد کنترلی و یا رله ها و تایمر ها میتواند در کارکرد سیستم اختلال ایجاد کرده یا اجازه روشن شدن به دستگاه را ندهد .

ایرادات مربوط به شاسی و کوپلینگ

ایراداتی از قبیل هوا گرفتن مسیر های ورودی و خروجی تانک سوخت , خرابی درجه باک , سوراخ شدن تانک سوخت , شل شدن پیچ های کوپلینگ و اتصال موتور به شاسی و خرابی لرزه گیر ها میتواند در کارکرد موتور اختلال ایجاد کند .